Sot Ulqini në zonën e reshjeve të mëdha. Fundjava përsëri me diell

0

Sipas meteorologëve, Ulqini sot do të jetë në zonën e reshjeve të mëdha që do të jenë prezente në pjesën më të madhe të Malit të Zi dhe Shqipërisë.
Masat e mëdhaja të reve do të sjellin reshje shiu, ku qyteti ynë pritet të jetë më i godituri. Kështu të paktën lajmëroi meteorologu Branko Micev, raporton “Vijesti”.
Për fundjavë pritet përsëri kohë me diell dhe ngritje e temperaturës.