Rrezart Cungu kalon në finale të turneut ITF Podgorica Open

0

Rrezart Cungu sot u shpall kampion në double i turneut  ITF Podgorica Open 2015. Ai sëbashku me partnerin e tij nga Greqia dolën fitues ndaj dyshes polako/çeke Ondrei Ctversk dhe Daniel Velek me rezultatin 6-1 6-4.

Në gjysmëfinalen e single, Rrezarti triumfoi ndaj kundërshtarit nga Britania e Madhe, Aidan McCaugh, me rezultatin 3-6 6-0 6-2.

Nesër në finale ai do të ndeshet me lojtarin grek Antonopoulos me të cilin fitoi vendin e parë në double.

 

rr.Cungu2211