Ndeshja Shqipëri – Armeni: Ja edhe formacionet zyrtare

0

Ndeshja ndërmjet kombtareve të Shqipërisë dhe Armenisë, e vlefshme për kualifikimin në Kampionatin Europian, pritet të fillojë së shpejti. Kjo ndeshje që do të luhet ne stadiumin e Elbasanit ka ngjallur edhe interesimin e madh të shqiptarëve nga Ulqini me rrethinë.

Një numër konsiderueshëm i tyre kanë kaluar sot pikën kufitare të Sukobinës për të bërë tifo për skuadrën shqiptare.

Më poshtë po japim formacionet zyrtare.

Gianni De Biasi ka vendosur të startojë në sulm me Odiese Roshin e Sokol Cikallehsin, teksa Memushaj është emri i ri në formacion.

Mavraj, ashtu sikurse u raportua më herët, do të jetë titullar për këtë takim.

Formacionet zyrtare:

Shqipëria: Berisha, Hysaj, Agolli, Cana, Mavraj, Kukeli, Memushaj, Xhaka, Abrashi, Aroshi dhe Cikalleshi;

Armenia: Berezovski, Andonyan, Arzumanyan, Hayrapetyan, Edigaryan, Pizzelli, Ghazaryan, Hambartsumyan, Movisisyan, Mkhtirayan dhe Manucharyan;