KF Otrant Olimipik zhvillon miqësoren e parë

0

Klubi i futbolli  i sapoformuar Otrant – Olimpik, i cili si financues ka korano-jugorin Ji Von Choi, zhvilloi dje ndeshjen e parë miqësore.

Ndeshja u zhvillua në fushën e hotelit Olimpik në Plazh të Madh kundër skuadrës së Vllaznisë U-19, dhe u nda me barazim 1-1.

Për vendasit golshënues ishte Adi Alloviq, kurse për miqtë Alban Tafili.

Shpresojmë se skuadra do të vazhdojë konsolidimin dhe të arrijë objektivat e veta reale.