ARTIKUJT E FUNDIT

Gjeka: Ska pare për Vit Të Ri, Ulqinakët do të bëjnë “shtimung” vet.

Mungesa e mjeteve financiare është arsyeja kryesore pre këtij vit Organizata Turistike nuk do të organizojnë pritjen e vitit të ri në të hapur, thotë drejtori i OT Fatmir Gjeka për “Vijesti”...

Qendrës për kulturë i “fluturojnë” 140.000 euro. Komuna hesht, Prokuroria s’lëviz

Qendra për kulturë në fund të vitit të kaluar humbi lëndën gjygjësore me pronarin e ish lokalit “Fama” në Plazh të Vogël, pasi në mënyrë të njëanëshme dhe ,sic e ka cilësuar gjykata, të...

Organizata Turistike blen makinë Zyrtare për drejtorin

Siç e dimë këtë vit Organizata Turistike ka vendosur që festimi i vitit te Ri në shesh nuk do të bëhet për arsye finansiare.  Ndërkohē mesojmë që organizata turistike...

KKSH u uron shqiptarëve Vitin e Ri 2019

Të dashur shqiptarë anë e mbanë botës, Po lëm pas një vit të suksesshëm për Këshillin Kombëtar, për t’i hapur dyert Vitit të Ri 2019, i cili vjen me shumë detyra të reja, qëllime dhe...

Drejtoria për tatime: Nga janari Komuna e Ulqinit e bllokuar.

Në fillim të janarit Komuna e Ulqinit do jetë e bllokuar, thotë drejtori i drejtorisë tatimore të Malit të Zi Miomir M. Mugosha për Tv Viijesti. Kjo do...

SDP tregoi fytyren e vertet: Ndaloi Flamurin shqiptar

Në kohën kur pjesëmarrësit shqiptarë në Ulqin të Partisë Socialdemokrate SDP në ambient festiv organizojnë koktejin e fund vitit, në Parlamentin e malit të Zi  deputetet e të njëjtës parti, Krvokapiq dhe Konjeviq luftojnë ashpër...

Forca: Mesazh urimi për festën e Vitit të Ri

Të nderuar, Me shpresë  që  Viti  i Ri  2019 të jetë vit i suksesëshëm dhepozitiv në të gjitha segmentet e jetës posaçërisht për shqiptarëtanë e mbanë botës.  Uroj që ky vit të sjellë në familjet e juaja shëndet,begati, mirëkuptim dhe tolerance, Urime! Qoftë një vit i mbarë për të gjithë ne.  Gëzuar!                                                              ...

Mr. Haxhi Shabani, laureat i Çmimit Tradicional të “Art Club”-it

 Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” shënoi sot 28-vjetorin e themelimit të saj, me ç’rast ka ndarë Çmimin Tradicional për arritje të jashtëzakonshme në shkencë, kulturë dhe art.  Pasi që ka analizuar rezultatet e arritura në fusha të ndryshme nga krijuesit...

Armend Milla emërohet ndihmës ministër në Ministrinë e turizmit

  Ndihmës Ministri i ri nga rendet e Forcës së Re Demokratike për u.d. drejtorit gjeneral të Drejtoratit për përcjelljene rrjedhave turistike si dhe qarkullimit turistik para Ministrisë së Turizmit dhe zhvillimit hapsinor ështëzgjedhur Z. Armend Milla. Ka diplomuar në Kolegjin Amerikan për Menaxhment dhe Teknologji, drejtim Turizëm dhe shërbime ndërsa studimet post-diplomike i ka mbaruar në Londër në Univerzitetin Gloucestershire, drejtim Biznes Administrim. Ka punuar në Organizatën turistike të Ulqinit si Koordinator për taksë banim dhe më pas si bashkpuntorë për marrdhënje me publikun dhe marketing.     Shërbimi i Medias i Forcës së Re Demokratike

U MBAJT AKTIVITETI FINAL PËR PROJEKTIN “SEKTORI I FUQISHËM CIVIL I ULQINIT PËR MJEDISIN...

Agjencia për Zhvillim Rajonal Ulqin Biznes - Asociacioni ka realizuar aktivitetin përfundimtar të projektit "Sektori i fuqishëm civil i Ulqinit për një mjedis më të mirë", të hënen më 24.12.2018. Gjatë këtij aktiviteti u vendos të formalizohet Platforma e cila ka qenë...

KËSHILLI KOMBËTAR – URIME KRISHTLINDJET

KËSHILLI KOMBËTAR – URIME KRISHTLINDJET KRYETARI I KKSH-SË URON BESIMTARET E KONFESIONIT KATOLIK GEZUAR KRISHTLINDJET     Urim për Krishtlindje   Në emër të Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Malin e Zi dhe në emrin tim personal, të gjithë besimtarëve të konfesionit...