ARTIKUJT E FUNDIT

Forca përgëzon partitë shqiptare për marrëveshjen e arritur në Tuz

Të nderuar bashkëkombas, Të nderuar liderë dhe votues të ASH, LDSH dheUDSH Forca e Re Demokratike e përgëzon arritjen e marrëveshjes në mes të subjekteve shqiptare...

Gjeka: Ska pare për Vit Të Ri, Ulqinakët do të...

Mungesa e mjeteve financiare është arsyeja kryesore pre këtij vit Organizata Turistike nuk do të organizojnë pritjen e vitit të ri në...

Forca: Mesazh urimi për 11 vjetorin e pavarsisë së Kosovës

Forca e Re Demokratike i ka dërguar mesazhe urimi presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, kryeministrit Haradinaj dhe kryeparlamentarit Veseli, me rastin e 11 vjetorit...

Faik Nika në Preshevë takohet me kryetarin e keshillit shqiptarë, Ragmi...

Kryetari i Këshillit Kombëtar Faik Nika zhvilloj një takim me kryetarin e Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Serbi z. Ragmi Mustafa. Pas takim kryetari Nika...

Sot, protestë masive në Podgoricë!

Protestat e o paralajmëruar e grupit “97000 Rezisto” do të mbahet sot pran prokurorisë në Podgoricë. Siç paralajmërojnë organizatorët do ketë shumë më masive...

Shqiptarët në diasporë protestojnë kundër Gjukanoviq

Disa shqiptarë të diasporës në Detroit të SHBA-së kanë organizua protestë kundër presidentit të Malit të Zi Millo Gjukanoviq,  me një kamion të në...

Përurim i librave të Gjekë Gjonaj

Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” do të bëjë përurimin e librave “Deputetët shqiptarë në Malin e Zi në periudhën e komunizmit 1946-1990”,...

Ilir Çapuni: Rendesia e fitores se Shqiptareve ne Tuz (VIDEO)

Drejtori politik i Forcës, Dr. Ilir Çapuni i ftuar në emisionin DIPLOMATIKUS të News24 flet për rëndëdsinë e fitores së partive shqiptare në Tuz, shprehet...

I arrestuar në Shqipëri, këshillon në Mal të Zi

Ish-Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, i cili në atë vend ishte i hetuar dhe arrestuar gjatë aferës së vjedhjes së mbi 6...

Ikën Durmishi, vjen Hysaj

Për shkaqe të njohura për Ministrinë e Jashtme të Kosovës, ambasadori Durmishi është shkarkuar nga detyra si ambasador ne Mal të Zi.  Presidenti i Kosoves...

Sara Kraja shpallet kampione europiane

Klubi i Taekwondo-së Ulqini e nis me sukses vitin 2019 Me datë 02-03.02.2019 në Stuttgart u mbajtë kupa Europiane e Presidentit për kategorine e fëmijëve...

Zgjedhjet në Tuz: Gjeloshaj në krye të listës shqiptare

Në zgjedhjet lokale të cilat me 3 mars mbahen në Komunën e Tuzit, partitë shqiptare do të dalin me një listë. Në krye të...