27.9 C
Ulcinj
Wednesday, August 16, 2017

NP “Veprimtari komunale” i përgjigjet URA-sëMOS SHPIFNI, KËRKONI FALJE. RRITJA E...

Kërkoni falje qytetarëve për huti që faturat e mbeturinave janë më të larta se të rrymës elektrike. Kërkoni falje qytetarëve që nuk morrët pjesë në...

Ndërtimi i Rrugës Ulqin-Krythë fillon në fund të sezonit.   

"Nëse me 10 gusht nënshkruhet kontrata, të gjithë punimet në rikonstruktimit të rrugës Ulqin Sukobinë do fillojnë me mbarimin e sezonit turistik". Kjo ishte...

Nimanbegu: Pa kthimin e Valdanosit nuk ka përkrahje.

Forca nuk do të jap përkrahje bjanko askujt, ishte përgjigja e nënkryetarit të Parlamentit të Malit të Zi Genci Nimanbegut në pyetjen e gazetarit...

KULTURË

Mentor Llunji: Projektimi aseizmik dhe arkitektura 

Në numrin e ri të revistës profesionale Pogled, e cila boton artikuj me tema të arkitekturës dhe inxhinjerisë së ndërtimit, është publikuar edhe një...
- Advertisement -

Ulqin 4k

Ulcinj
scattered clouds
27.9 ° C
30 °
26 °
35%
4.6kmh
40%
Thu
30 °
Fri
30 °
Sat
30 °
Sun
27 °
Mon
24 °

STAY CONNECTED

0FansaPëlqeje
64,479NdjekësitNdjek
14,572AbonentëAbonohu
- Advertisement -

KURIOZITETE

LATEST REVIEWS

Sulmohet radio televizioni i Kosoves!

Nje granate dore ka shperthyer ne oret e vona te nates se te henes ne oborrin e RTK. Nga te dhenat e para shperthimi...

JAVA

NP “Veprimtari komunale”: URA huton për të mbrotjur të privilegjuarit

NP “Veprimtari komunale”: URA HUTON PËR TË MBROTJUR TË PRIVILEGJUARIT   Në Ndërmarrjen publike “Veprimtari komunale” e vlerësojmë reagimin e Lëvizjes qytetare URA si tentativë hutimi...

Derdhja e Bunës hapet përsëri

Pas ndërhyrjes së eskavatorit grykëderdhja e djathtë e lumit Buna , e cila u mbyll para dy ditëve, është hapur sot përsëri. Kjo u mundësua...

Otrant-Olimpik: Emërohet kryesia e re e klubit

Në bazë të vendimit të Kuvendit të klubit lajmërojmë opinionin që është emëruar udhëheqësia e re e klubit. Në bazë të Vendimit u formua...

Dr. Buriq: Buna është mbyllur për shkak të lumit Drin, Buna nuk është...

Në një intervistë në PortalAnalitika dr. Mihajlo Buriq, eksperti për hidrologji thot që Lumi Buna është mbyllur për shkak të limit Drin, dhe që...

NP “Veprimtari komunale” i përgjigjet URA-sëMOS SHPIFNI, KËRKONI FALJE. RRITJA E ÇMIMIT ËSHTË 8.5%

Kërkoni falje qytetarëve për huti që faturat e mbeturinave janë më të larta se të rrymës elektrike. Kërkoni falje qytetarëve që nuk morrët pjesë në...
- Advertisement -

HOLIDAY RECIPES

Ndeshja Shqipëri – Armeni: Ja edhe formacionet zyrtare

Ndeshja ndërmjet kombtareve të Shqipërisë dhe Armenisë, e vlefshme për kualifikimin në Kampionatin Europian, pritet të fillojë së shpejti. Kjo ndeshje që do të...
- Advertisement -