Wednesday, October 17, 2018

“Shqiptarët e vendosur” do të marrin pjesë në grupin punues për...

Kumtese e koalicionit Shqiptarët të Vendosur            Koalicioni Shqiptarët të Vendosur, të përfqësuar nga Kryetarët të subjekteve politike që janë pjesë e koalicionit, kanë...

Përsëri ndërtime në Rumi? Reagon shoqata “Kraja”

Disa fotografi dhe informacione të publikura në rrjetin social Facebook tregojnë se në maje të Rumisë po grumbullohet material ndërtues. Deri tani akoma nuk ka...

URA ankohet për gjuhën e urrejtjes ndaj serbëve në televizionin publik....

URA ka prezantuar vërejtje këshillit programor të televizionit publik për, siç thuhet në kumtesë, për gjuhë të urrejtjes ndaj popullit serb. Flitet për emisionin “Dvogled”...

KULTURË

Mentor Llunji: Projektimi aseizmik dhe arkitektura 

Në numrin e ri të revistës profesionale Pogled, e cila boton artikuj me tema të arkitekturës dhe inxhinjerisë së ndërtimit, është publikuar edhe një...

Ulqin 4k

[td_block_social_counter custom_title=”STAY CONNECTED” separator=”” facebook=”lajmme-347280425438673/” facebook_app_id=”155418728222856″ facebook_security_key=”033569382f930275e5c1ef51e48d0ea0″ facebook_access_token=”155418728222856|-jz5CrGErtrsG5hMK7AFnuKKf3M” twitter=”Lajm.me” youtube=”Lajm.me” googleplus=”Lajm.me” open_in_new_window=”y” tdc_css=””]

KURIOZITETE

LATEST REVIEWS

Shesheli mbërrin sot në Serbi!

Pas 12 vitesh në paraburgim në Hagë, i akuzuari i Hagës dhe lideri i Partisë Radikale Serbe Vojisllav Sheshel duhet të arrijë sot rreth...

JAVA

Pjesëmarrëset  e  eventit të bukurisë Miss Globe  vizituan Komunën  e Ulqinit

56 vajza nga vende të ndryshme  të botës që konkurojnë për kurorën e ,,Miss Globe 2018,, vizituan komunën e Ulqinit ku u pritën nga...

Investimi i Familjes Hajdari në Anë të Malit – dhuratë e çmuar për vendlindjen

Kryetari i Ulqinit Loro Nrekiqi në emër të ekzekutivit  i shpreh mirënjohje të vecantë familjes Hajdari për investimin që do të bëjë në Zenelaj...

Klubi Taekwondo Ulqini fiton vendin e parë në turneu në Zhablak

Të dielën me datë 14.tetor 2018,  në qytetin e Zhablakut u mbajtë turneu ndërkombëtar në sportin olimpik të taekwondo-së “Durmitor Open 2018”. Në këtë...

Nesër ceremonia e fillimit të punimeve në sheshin publik në Anë të Malit

Më datë 14.10.2018. më fillim në ora 11:00 mbahet ceremonia e fillimit të punimeve në ndërtimin e Parkut Publik- donacion i familjes Hajdari- SHBA...

“Shqiptarët e vendosur” do të marrin pjesë në grupin punues për ligjin zgjedhor

Kumtese e koalicionit Shqiptarët të Vendosur            Koalicioni Shqiptarët të Vendosur, të përfqësuar nga Kryetarët të subjekteve politike që janë pjesë e koalicionit, kanë...

HOLIDAY RECIPES

Forca: Urime qytetarëve të Malit të Zi ftesën për NATO

Kumtesë për media   Besimi që 28 vendet antare të NATO-s treguan me ftesën dërguar Malit të Zi, është një nxitje për demokratizmin e mëtejshëm të...
- Advertisement -